Er det virkelig indkøbspris?

Kan Comic Club medlemmer virkelig købe tegneserier til indkøbspris?

Kort sagt ja. Når man er medlem af Comic Club og hver måned betaler sit abonnement, kan man købe tegneserier til indkøbspris. Vi tilbyder derfor tegneserier til den laveste pris til vore medlemmer. Derfor er det også så vigtigt for os at skabe en så transparent oplevelse som overhovedet muligt, både i forhold til priser og at gøre medlemskabet simpelt og nemt at forstå.

Når vi beregner indkøbsprisen, som vores medlemmer får adgang til at købe tegneserierne for, så består den af den pris vi betaler leverandøren for at få tegneserien hjem til vores webshop og de omkostninger der er forbundet med at levere den til vores medlemmer.

Indkøbsprisen består af følgende:

  • indkøb af tegneserien
  • fragt til vores lager
  • emballageudgift
  • forsendelse til vores medlemmer
  • betalingsgateway gebyr
  • moms